Jak dbać o wnętrze samochodu zimą

Na wstępie napiszę krótko, mazda cx-3 warszawa, zima, bardzo duży i bardzo puchaty pies, który uwielbia baraszkowanie w śniegowych zaspach = przepis na potop powieszony z błotną lawiną w moim nowiutkim aucie. Ale nie tym razem!

Nauczona długoletnim doświadczeniem, postanowiłam wreszcie ogarnąć co i jak i przygotować się – zarówno merytorycznie, jak i praktycznie – do zadbania o wnętrze mojego samochodu, kiedy drogi, pola, łąki, lasy oraz przemyślnie ukryte tereny podmokłe na łące za domem pokryje biały buch.

Jak zadbać o wnętrze auta zimą? Wbrew pozorom, wcale nie tak trudno!

1) Przede wszystkim jako posiadaczka wspomnianej mobilnej sofy z bardzo długim futrem, postanowiłam zainwestować w wodoodporne pokrowce na siedzenia oraz rozłożyste gumowe dywaniki. W ten sposób uniknę kłopotliwego skrobania foteli z błota, a także uprawiania bardzo zaawansowanej jogi podczas prób doczyszczenia wszystkich zakamarków samochodowej podłogi. Zarówno pokrowce, jak i dywaniki, to stosunkowo tani sposób na zapewnienie sobie względnego zdrowia psychicznego i zaoszczędzenie nerwów (godzinna indywidualna sesja u psychologa cenowo wychodzi porównywalnie, sprawdziłam).

2) Gumowe dywaniki mają jeszcze jedną kolosalną zaletę – dzięki temu, że zapobiegają przemoczeniu całej podłogi, a także łatwo je wyjąć, wyczyścić i osuszyć, pozwalają uniknąć wilgoci w aucie, a tym samym parowaniu wewnętrznej strony szyb! Oczywiście w dużym stopniu, a nie całkowicie. Dlatego sprzątając wnętrze auta, warto spryskać je specjalnym preparatem, który zapobiega osiadaniu pary.

3) Warto również pamiętać o prewencji – w samochodzie (przyznaję, że dopiero od tego roku) wożę zawsze stary ręcznik, który wycieram siebie oraz psa przed wejściem do samochodu. Na ręcznik mam osobną, plastikową torebkę, dzięki czemu po dokonaniu wstępnej toalety nie wala się on po podłodze. Po każdej przejażdżce zabieram go ze sobą i suszę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.